LBB

Par Latvijas Botāniķu biedrības priekšteci jāuzskata Vissavienības Botānikas biedrības Latvijas nodaļa, kuru 1952. gadā dibināja prof. Pauls Galenieks. Nodaļa par patstāvīgu Latvijas Botāniķu biedrību pārveidojās 1992. gadā, bet oficiāli reģistrēta kā sabiedriska organizācija 1994. gada 9. decembrī.

Savas pastāvēšanas laikā Botāniķu biedrība kopējiem pasākumiem vienojusi dažādās Latvijas augstskolās un zinātniskajās iestādēs strādājošos botāniķus, kā arī citus interesentus.

Biedrības biedri sanāksmēs apsprieduši aizsargājamo augu sugu sarakstus ierakstīšanai Sarkanajā grāmatā un valdības direktīvajos dokumentos, apsprieduši kārtējos botāniķu darba uzdevumus kā arī pētījumos iegūtos rezultātus un noklausījušies biedru ziņojumus par zinātnisko pētījumu rezultātiem, piedalīšanos simpozijos, konferencēs un ekspedīcijās ārzemēs.

Biedrības biedri aktīvi piedalījās Baltijas botāniķu ekskursiju – ekspedīciju organizēšanā. Šīs ekskursijas ekspedīcijas notika Lietuvā, Latvijā un Igaunijā. Pavisam no 1954. – 1994. gadam notikušas 21 šāda ekskursija – ekspedīcija. To dalībnieki iepazinās ar Baltijas valstu dažādu novadu floru, kā arī apsprieda botānisko pētījumu rezultātus un pētīšanas metodikas jautājumus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *